Szefowie branży wydobycia bitcoinów zamierzają wprowadzić na giełdę nową firmę inwestycyjną NFT w Londynie

  • Kierownictwo notowanej na giełdzie firmy wydobywczej bitcoinów Argo Blockchain planuje teraz wprowadzić na giełdę w Londynie swoją nową firmęinwestycyjną NFT.
  • NFT Investments zamierza pozyskać 10 milionów funtów (około 14 milionów dolarów) poprzez IPO.

Kierownictwo notowanej na giełdzie firmy wydobywczej bitcoinów

Kierownictwo notowanej na giełdzie firmy wydobywczej bitcoinów Argo Blockchain stawia teraz na tokeny niezbywalne (NFT) dzięki swojej nowej firmie inwestycyjnej NFT.

Firma ta, NFT Investments PLC, została założona 3 marca przez współzałożycieli Argo, Jonathana Bixby’ego i Mike’a Edwardsa, a teraz zamierza wejść na giełdę w Londynie.

NFT Investments planuje wprowadzić do obrotu 200 milionów akcji zwykłych na niszowej giełdzie Aquis Stock Exchange Global Market (AQSE) i zebrać około 10 milionów funtów (około 14 milionów dolarów).

Firma twierdzi, że pierwsza oferta publiczna (IPO) wyceniłaby ją na 25 milionów funtów (około 34,5 miliona dolarów) i uczyniłaby ją pierwszą firmą inwestycyjną NFT, która weszła na giełdę.

„Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że prowadzę pierwszą na świecie firmę typu pure play NFT, która będzie notowana na rynku publicznym“, powiedział Bixby, prezes NFT Investments.

„Podobnie jak wtedy, gdy nasz zespół wprowadził Argo Blockchain na rynek w Londynie, mamy wizję stworzenia rampy on ramp z fiat do tej ekscytującej nowej przestrzeni“.

NFT Investments miałby w szczególności inwestować

NFT Investments miałby w szczególności inwestować w NFT oraz w firmy lub fundusze, które mają ekspozycję na NFT i technologię blockchain. NFT są cyfrowymi certyfikatami powiązanymi z unikalnymi dziełami sztuki. W ostatnich miesiącach znacznie zyskały na popularności.

Zespół NFT Investments wierzy, że rynek NFT będzie się nadal rozwijał w dłuższej perspektywie, a NFT staną się „kluczowym aktywem bazowym dla całej wirtualnej gospodarki.“

„Szczerze wierzymy, że NFT będą stanowić trzon rynków cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, a posiadanie najlepszych pojedynczych aktywów i praw bazowych może stworzyć ogromną wartość dla naszych akcjonariuszy“ – powiedział Bixby.

Wśród doradców firmy znajdują się dyrektor generalny Argo Peter Wall i dyrektor operacyjny Sebastian Chalus, a także inni dyrektorzy z branży kryptowalut i fintech. Zarząd NFT Investments spodziewa się rozwinąć swój biznes „zasadniczo w ciągu 12 miesięcy od dopuszczenia do AQSE“.

„Wpływy netto z IPO zostaną wykorzystane do identyfikacji i przeprowadzenia due diligence potencjalnych inwestycji oraz do zapewnienia kapitału obrotowego na początkową działalność Spółki zgodnie z jej strategią akwizycyjną i inwestycyjną“ – powiedział NFT Investments.